Самостійна реєстрація підприємства в Україні

«Еномі Консалтінг» пропонує комфортну та професійну допомогу з реєстрації підприємств ТОВ в Україні. Але якщо ви прагнете зареєструвати компанію самостійно, зверніть увагу на цю довідку.

Етапи та порядок реєстрації ТОВ

1. Потрібно визначитися з назвою підприємства. Для того щоб переконатись, що назва вашого товариства немає аналогів.
2. Після етапу вибору назви підприємства, вам слід визначитися з кількістю засновників та розміром статутного капіталу ТОВ і його розподілом між засновниками. Засновники підприємства несуть відповідальність в межах їх вкладів. Вкладами засновників господарського товариства можуть бути матеріальні цінності, цінні папери, а також інші майнові права (включаючи майнові права на об’єкти інтелектуальної власності), кошти, в тому числі в іноземній валюті. Законом не обмежений мінімальний розмір статутного капіталу, як і засоби, з яких він буде формуватися (тобто, це може бути, наприклад 1 грн.) Статутний капітал ТОВ підлягає сплаті учасниками товариства протягом шести місяців з дня державної реєстрації товариства. Якщо засновником ТОВ є фізична особа - нерезидент, то для нього потрібно спочатку виготовити ідентифікаційний номер в Державній фіскальній службі України.
3. Далі вам необхідно визначити перелік основних видів діяльності, згідно з КВЕД. При підготовці статуту підприємства засновнику потрібно звернути увагу на види економічної діяльності, що підлягають ліцензуванню.
4. Місцезнаходження (юридична адреса) підприємства. Це може бути місце проживання одного з учасників або адреса фактичного знаходження офісу підприємства.
5. Після того, як ви успішно пройдете попередні етапи та підготуєте необхідну інформацію, слід приступити до підготовки статутних документів. Вам доведеться оформити статут ТОВ і протокол загальних зборів Засновників ТОВ (рішення про заснування). Особливу увагу при підготовці документів слід приділити статуту. Статут повинен містити найменування юридичної особи, органи управління товариством, їх компетенція, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до товариства та виходу з нього відомості про вид підприємства, предмет та цілі його діяльності, склад засновників, розмір та порядок створення, порядок розподілу прибутків та збитків, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації чи реорганізації підприємства статутного капіталу, відомості про розмір часток кожного з учасників, розмір, склад та порядок внесення ними вкладів, порядок передання (переходу) часток у статутному капіталі.
Загальні збори є Найвищим органом підприємства. Виконавчим органом компанії є дирекція або директор. Директором ТОВ може бути один із засновників або інша особа, але якщо директором ТОВ є іноземець, необхідно отримати дозвіл на працевлаштування в Державній службі зайнятості. За допомогою статуту можна обмежити повноваження директора підприємства щодо прийняття доленосних рішень та визначити, що всі найважливіші рішення приймаються виключно загальними зборами засновників. Статут ТОВ викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками або уповноваженими особами.
6. Підготувавши та підписавши статут і протокол у нотаріуса, ви можете приступати безпосередньо до реєстрації ТОВ. Державна реєстрація юридичних осіб здійснюється виконавчими органами сільських, селищних та міських рад, нотаріуси, інші акредитовані суб’єкти.
7. Після того як Ви отримаєте Виписку з ЄДР, можна виготовляти печатку та відкривати банківський рахунок.
8. Наступний крок - вибір системи оподаткування, все залежить від специфіки роботи підприємства. Попередній розрахунок податкових платежів дозволяє власнику оцінити порядок витрат і вирішити, яку систему оподаткування обрати для ТОВ.
Виділяються системи оподаткування:
● загальна система оподаткування;
● спрощена система оподаткування.

Загальна система оподаткування

Основним податком у цій системі є податок на прибуток. Основна відмінність такої системи є в тому , що базою оподаткування є прибуток — сума , яка обчислюється шляхом віднімання суми доходів від понесених витрат. Стaвка податку на прибуток — 18%.

Спрощена система оподаткування

Основним податком у цій системи оподаткування є єдиний податок який нараховується за фіксованою ставкою. Якщо граничний річний обсяг отриманого доходу підприємця третьої групи перевищує 5 млн. грн, він мусить перейти на загальну систему оподаткування та стати платником ПДВ.
Для єдинників третьої групи встановлені ставки у відсотках до доходу:
● 3% − за умови реєстрації платником податку на додану вартість (далі – ПДВ);
● 5% − у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Для зареєстрованих підприємств в Україні пропонуємо бухгалтерські послуги, юридичний супровід та оренду офісу.

 

Погодинна та поденна оренда офісу. Віртуальна адреса для бізнесу.

Ведення бухгалтерії польською та англійською мовами, консультації з оподаткування.

Реєстрація та ліквідація бізнесу, юридичний супровід, представництво у судах України.